Tarihçemiz

Türkiye’nin en köklü firmalarından Murat Lojistik, tam 58 yıldır Türkiye’nin yükünü taşıyor.
Murat Lojistik’in temelleri 1959 yılında Ali Kemal Yüksel tarafından atıldı. Kamyon tahmil, tahliye ve şehir içi yük taşımacılığıyla başlayan lojistik sektörü serüveni, yıllar içerisinde ailenin ikinci neslinin sevgisi ve desteğiyle büyüyerek, kamyon, kamyonet ve motorlu taşıtlarla şehirler arası nakliyeciliğe dönüştü.

Firma, büyük bir atılım ve yenilenme fikriyle 1991 yılında merkezini İstanbul’a taşıdı. Güçlü kurumsal yapı bu yıllarda oluşmaya başladı. Bu süreci takiben ailenin üçüncü kuşakları Murat Lojistik’in geleceğinde yerlerini almak için firma içinde çalışmaya başladı.

Murat Lojistik, 2002 yılının sonuna kadar, İstanbul merkezli firmaların ürettiği dayanıksız tüketim mallarının, Türkiye geneline komple ve parsiyel taşımacılık ve dağıtımını yaptı. Yine aynı süreç içerisinde Sirkeci’de edindiği tecrübe ile iş hanı yazıhane nakliyeciliğinden, garaj ve ofis ortamında filo yönetimine geçiş yaptı.

2002 yılı, firmanın, ulusal zincir mağaza dağıtımına başlangıç tarihi oldu. Murat Lojistik, bu yıl itibari ile; frigorifik kasalı, klimalı, asansörlü, kamyon, kamyonet, römork, çekici ve treylerle Türkiye pazarına girdi ve kısa sürede hak ettiği yeri aldı.

Her geçen gün büyümeye devam eden Murat Lojistik, bugün ailenin ikinci ve üçüncü kuşak temsilcileri tarafından yönetiliyor. Özmal frigo kamyon, çekici ve treyler filosu ile et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, unlu mamuller ve geleneksel gıda ürünleri dağıtımında Türkiye’nin lider firmalarının başında gelen firma; yeni hal yasası yönetmeliğine uygun olarak ulusal zincir mağaza ve sebze meyve toptancı hallerine taşımacılık yapıyor.

  • ADRESİMİZ
  • E-mail : mail@muratlojistik.com.tr
  • Tel : 0216 342 78 78
  • Fax : 0216 495 36 36
  • Turgut Özal Bulvarı Quant Plaza B Blok No: 154 K: 5 Ümraniye / İSTANBUL
  • OFİSLERİMİZ